vrijdag 28 juni 2013

Qimarox opracowuje modułowy podnośnik do palet do 1000 kilogramówKompaktowa, wytrzymała i wielofunkcyjna maszyna do pionowego transportu palet

Pod nazwą Prorunner mk9 Qimarox wprowadza na rynek całkowicie nowy podnośnik palet. Prorunner mk9 to kompaktowy i wytrzymały podnośnik, który bez problemu transportuje palety o wadze do 1000 kilogramów na wysokość 10 metrów w górę i w dół. Dzięki modułowej konstrukcji podnośnik jest wytrzymały, przyjazny w konserwacji, a ponadto można go zintegrować z każdym otoczeniem bez kolejnych prac montażowych.

Prorunner mk9 standardowo posiada platformę podnoszącą o wymiarach 1200 x 800 milimetrów. Oznacza to, że podnośnik może pracować nie tylko ze wszystkimi europaletami, ale również z przenośnikami ładunkowymi o nietypowych rozmiarach, na przykład 1200 x 800 lub 1200 x 1000 millimetrów. Ciężar maksymalny wynosi 1000 kilogramów. W zależności od wysokości Prorunner mk9 może przez godzinę przenieść 60 palet.
Prorunner mk9 może bez problemów pracować przy różnicach wysokości między 0,5 a 10,0 metrów. Podnośnik jest zbudowany modułowo z sekcji o minimalnej wysokości 1250 milimetrów i może podnosić się w krokach co 250 milimetrów.

Wprowadzanie i wyprowadzanie z trzech stron
Ponieważ cała konstrukcja i napęd znajduje się z jednej strony, palety można wprowadzać i wyprowadzać z trzech stron. Za pomocą jednej maszyny można również obsługiwać wiele taśm doprowadzających i odprowadzających, więc podnośnik ten można stosować również na przykład do sortowania pionowego.
Napęd składa się standardowo z silnika elektrycznego SEW, który według życzenia można mocować na poziomie podłogi lub na poziomie podłogi pośredniej.

Solidność i niewielka potrzeba konserwacji
Prorunner mk9 wyróżnia się wśród innych podnośników palet solidną konstrukcją. Dzięki wykonaniu kolumny, na której przenośnik porusza się w górę i w dół, ze stali a nie z aluminium, powstała konstrukcja, która jest cały czas stabilna, mimo wszystkich sił dynamicznych powstających podczas użytkowania.
Do wykonania ruchu do góry Prorunner mk9 wyposażony jest w stalowe liny w odpornej na zużycie osłonie z tworzywa sztucznego. Liny te zapewniają cichy ruch do góry i wymagają niewielkiej konserwacji: inaczej niż w przypadku zastosowania łańcuchów – smarowanie i napinanie nie jest już konieczne. Dzięki konstrukcji o niewielkiej potrzebie konserwacji niska jest nie tylko cena zakupu, ale również całkowity koszt posiadania.

O firmie Qimarox

Qimarox to wiodący producent komponentów do systemów przetwarzania materiałów, charakteryzujących się solidnością i niezawodnością. Dzięki innowacyjnym koncepcjom, opatentowanym technologiom i stałemu rozwojowi Qimarox, powstały z firmy Nedpack, ma na celu produkcję podnośników do towarów i maszyn paletyzujących, które łączą w sobie elastyczność i wydajność z niskimi kosztami eksploatacji. Integratorzy systemów i producenci oryginalnego wyposażenia z całego świata wykorzystują maszyny firmy Qimarox w systemach end-of-line oraz w systemach magazynowania i segregowania towarów w różnych branżach. Więcej informacji na stronie www.qimarox.com.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten